×

Przeprowadzka z dziećmi. Co warto mieć na uwadze?

Przeprowadzka z dziećmi. Co warto mieć na uwadze?

Przeprowadzka zawsze jest dużym wyzwaniem logistycznym, a jeśli dodatkowo musimy w tym samym czasie zadbać o dzieci, zadanie może stać się jeszcze bardziej skomplikowane.

Co w takim przypadku koniecznie trzeba mieć na uwadze?

Wypisz rzeczy potrzebne dzieciom

Dlaczego to takie ważne? Pakując rzeczy na czas przeprowadzki, musimy wyłączyć te, które mogą okazać się niezbędne dzieciom, a ich późniejsze szukanie w pudłach i workach będzie zbyt problematyczne. Wszystkie ubranka, zabawki i inne akcesoria dla dzieci, które są im na co dzień potrzebne należy zapakować tak, żeby w razie potrzeby mieć do nich bezproblemowy dostęp.

Ponadto, warto zastanowić się nad tym, jak zorganizować pakowanie. Na pudłach można napisać lub nakleić informację na temat tego, co zawierają, a rzeczy swoich pociech spakować razem, żeby ułatwić sobie ich późniejsze rozpakowywanie. Trzeba też skupić się na tym, żeby wszystkie przedmioty opakować naprawdę solidnie. Nie ma znaczenia, czy planujemy przeprowadzki do Niemiec czy gdziekolwiek indziej, odpowiednie zapakowanie swojego majątku to priorytet, jeśli nie chcemy, żeby coś zostało uszkodzone w czasie transportu.

Bliskość żłobka/przedszkola/szkoły

Już w momencie zastanawiania się nad przeprowadzką, koniecznie trzeba zastanowić się, czy w pobliżu potencjalnego miejsca zamieszkania znajdziemy niezbędną infrastrukturę, czyli żłobek, przedszkole czy szkołę w zależności od wieku dziecka, przychodnię lekarską, niezbędne usługi itp. Mając dzieci trzeba być pewnym, że w niewielkiej odległości będziemy mieli dostęp do wszystkiego, co jest nam potrzebne.

Jak zaplanować wygodną podróż?

Przeprowadzki do Anglii czy generalnie przeprowadzki zagraniczne oznaczają konieczność odbycia dłuższej podróży. Oczywiście, nie jest ona wykluczona również w przypadku przeprowadzek na terenie Polski. Rodzice mniejszych dzieci muszą więc się zastanowić, jaki rodzaj transportu w ich przypadku będzie najbardziej komfortowy. Zmęczone maluchy mogą być marudne. Dodatkowo, na czas podróży należy zorganizować im jakieś atrakcje: zabrać ulubione zabawki, książeczki, przekąski.

Zaangażuj dzieci w cały proceder

Dzieci powinny być aktywnymi uczestnikami życia rodzinnego, dlatego w miarę możliwości, warto je zaangażować w organizację przeprowadzki i poprosić na przykład, jeśli uważamy że są już na to gotowe, o zapakowanie swoich zabawek. Dzięki czemu znajdziemy im zajęcie, a jednocześnie zaczniemy uczyć obowiązkowości i zaradności.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.