×

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: jak się przygotować do ich montażu?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: jak się przygotować do ich montażu?

oczyszczalnia-sciekowPrzydomowe oczyszczalnie ścieków to bezpieczna, naturalna, a przy tym ekologiczna forma pozbywania się zanieczyszczeń.

Przydomowa oczyszczalnia sprawdza się głównie tam, gdzie nieruchomość ze względów geologicznych nie ma możliwości połączenia z całym systemem kanalizacyjnym lub dany obszar jeszcze takiego systemu nie ma. Do ich montażu niezbędne są jednak dość zaawansowane prace ziemne, opierające się na wykopach prowadzących do odpowiednio głębokich warstw gruntu. Ich przeprowadzenie jest możliwe przy skorzystaniu z pomocy wyspecjalizowanych firm, takich jak SebKop.

Przedsiębiorstwo oferuje roboty ziemne różnego typu, w tym również te konieczne do stworzenia bezpiecznej, biologicznej oczyszczalni ścieków. Wśród usług proponowanych przez działających tam fachowców znajdują się prace związane z wykopami pod prywatne oczyszczalnie, sieci wodno-kanalizacyjne czy drenaże budynków. Wykopy wykonywane są wysokiej jakości sprzętem, a dokładniej minikoparką New Holland E9SR, co gwarantuje precyzję i doskonałe efekty uzyskiwane w krótkim czasie. Dzięki dobrej organizacji i zastosowaniu najlepszych urządzeń, firma finalizuje zlecenia terminowo i wyróżnia się wysoką dyspozycyjnością.

W dodatku oferta SebKop kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Co więcej, firma nie pozostawia swoich odbiorców po wykopaniu oczyszczalni, ponieważ w zakresie świadczonych przez nią usług znajdują się także prace asenizacyjne, związane z usuwaniem płynnych zanieczyszczeń, które zalegają w zbiornikach niemających odpływów. Oczyszczanie przeciętnej oczyszczalni z zalegających osadów powinno natomiast odbywać się średnio co 2-3 lata.

Należy jednak pamiętać, że same wykopy to jeszcze nie koniec prac związanych z przygotowaniami do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Zanim w ogóle rozpocznie się prace, trzeba zgłosić plany jej montażu do urzędu gminy. Niepotrzebne jest jednak zezwolenie, aczkolwiek władze samorządowe mogą nie zgodzić się na oczyszczalnię, jeśli na danym terenie dochodzi do okresowego zalewania obszaru lub jeśli miejscowy plan zagospodarowania wyklucza taką opcję.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.