×

Rodzaje akcesoriów do biurek ze stelażami MOBI-Q i Mobilar

Rodzaje akcesoriów do biurek ze stelażami MOBI-Q i Mobilar


Pierwszym i najważniejszym etapem urządzania nowego biura jest przygotowanie stanowisk pracowniczych. Meble, które będą je tworzyć, powinny być przede wszystkim wygodne i solidne, nie bez znaczenia jest również estetyka.

Aby cała przestrzeń prezentowała się harmonijnie, warto zadbać o jednolitą stylistykę, co można osiągnąć przez stosowanie stelaży z tej samej serii w całym wnętrzu.

Wygoda swobodnej aranżacji

Często zdarza się, że poszczególni pracownicy w jednym biurze potrzebują biurek o różnych wymiarach blatu. Najprostszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest montaż biurek na stelażach – podpowiada nasz rozmówca z firmy Miladesign.

Długość blatu biurka uzależniona jest od rozstawu stelaża, o nim zaś możemy decydować, dobierając odpowiednią długość belek łączących. W serii MOBI-Q istnieje nawet możliwość skorzystania z belki o regulowanej długości. Wybierając takie rozwiązanie, w przyszłości możemy dowolnie adaptować wymiary biurka do zmieniającej się sytuacji w firmie.

Warto pamiętać, by do montażu każdego biurka używać dwóch belek łączących. Budując mebel w ten sposób możemy mieć pewność, że biurko będzie stabilne nawet w sytuacji przypadkowych uderzeń i przy dużych obciążeniach.

Ład i porządek w biurze

Bardzo powszechnym problemem, z jakim borykają się pracownicy biurowi, jest chaos wynikający z plączących się kabli. Przewody zasilające komputer, drukarkę, faks i telefon odchodzą zazwyczaj z każdego stanowiska pracowniczego, a zachowanie ich w porządku, bez wykorzystania dodatkowych akcesoriów do biurek, nie zawsze jest możliwe.

Właśnie dlatego warto sięgać po proste, ale bardzo praktyczne rozwiązanie, jakim są kanały kablowe. Kanał podwiesza się na belce łączącej stelaż, co pozwala na poprowadzenie kabli pod blatem, a zatem na wysokości uniemożliwiającej zahaczanie o przewody nogami. Dzięki kanałom eliminujemy ryzyko plątania się przewodów i potykania się o nie. Usunięcie kabli z zasięgu wzroku podnosi także walory estetyczne pomieszczenia.

Prywatność przy wieloosobowym stanowisku

Aranżacja biura w systemie open-space przy użyciu wieloosobowych stanowisk typu workbench pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, zwłaszcza gdy w jednym biurze musimy pomieścić wieloosobowy zespół. Wadą takiego rozwiązania jest jednak brak zapewnienia pracownikom poczucia prywatności.

Aby osobom pracującym przy takich stanowiskach stworzyć warunki umożliwiające koncentrację i choćby częściowe, a mianowicie wizualne odseparowanie się od najbliżej siedzących współpracowników, warto sięgnąć po specjalne przegrody. Do ich montażu wykorzystuje się wsporniki i uchwyty przegród oraz belki centralne. Belki centralne przeznaczone do stelaży MOBI-Q i Mobilar posiadają własny kanał kablowy, a zatem nie zachodzi potrzeba kupowania oddzielnych akcesoriów do porządkowania przewodów.

Dobrze zorganizowane stanowisko pracy

Przegroda na stanowisku wieloosobowym może znaleźć też dodatkowe zastosowanie. Dobrym pomysłem jest sięgnięcie np. po metalową półkę na akcesoria biurowe, która ułatwi pracownikowi zachowanie porządku na blacie. Półkę można mocować nie tylko do przegrody – w razie braku takowej, wystarczającym wsparciem okaże się niewielka metalowa ścianka.

Wysoka funkcjonalność i szerokie możliwości doposażenia biurek zbudowanych na stelażach to nie jedyne zalety serii Mobilar i MOBI-Q. Warto wspomnieć również o elegancji, jaką gwarantują regularne, geometryczne kształty stelaży, a także o możliwości pomalowania ich metodą proszkową na jeden z kolorów palety RAL.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.