×

Styl połączony z naturalnością

Styl połączony z naturalnością

muutoOstatnimi czasy zarówno wśród profesjonalnych dekoratorów, projektantów wnętrz, jak i zwykłych ludzi pragnących urządzić swoje mieszkanie, popularny stał się styl skandynawski. Nie ma się czemu dziwić, gdyż mimo swojej prostoty pozwala on na doskonałe umeblowanie wnętrza i jego dość szybkie ocieplenie. Jest to styl, który pozwala zbliżyć się do natury, gdyż na ogół do urządzania wnętrz wykorzystywane są meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, z zachowaniem ich faktury i koloru. Dominującymi tutaj kolorami są beże, brązy, szarości i biele.

Oczywiście, te kolory można przełamać bardziej wyraźnymi akcentami w kolorach czerwieni, granatu i czerni, a także zieleni. Styl skandynawski doskonale wpisują się w meble fińskiej firmy Muuto. Jej projektanci czerpią to, co najlepsze z tradycji przy projektowaniu mebli. Jednakże wykorzystują także nowoczesne elementy, które nadają wszystkiemu wyjątkowego charakteru. W ofercie tej firmy są klasyczne komody, szafy i stoły.

Ciekawie prezentują się również przygotowywane przez nią meble tapicerowane, takie jak chociażby kanapy. Jednakże tym co wyróżnia projekty Muuto są regały o niesamowitych kształtach. Doskonale prezentują się postawione przy ścianach. Jednakże najlepsze wrażenie robią, gdy stoją w dużym pomieszczeniu ustawione w wolnej przestrzeni.

Mimo wymyślnych kształtów spełniają one doskonale swoje funkcje użytkowe – można na nich ustawić książki i najróżniejsze bibeloty.

Wszystkie meble z poszczególnych kolekcji mają stosunkowo proste formy i stonowane kolory, dlatego też można doskonale je dopasować praktycznie do każdego wnętrza.

Takie właśnie są meble w stylu skandynawski marki Muuto. Będą one również pasować do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych, ale co ciekawe także do loftów urządzonych w stylu industrialnym. Nie należy również zapomnieć o stylu eklektycznym, który pozwala na pełną dowolność w łączeniu form i struktur. Meble Muuto będą pasowały zarówno do domowych wnętrz jak i gabinetów i sekretariatów np. w kancelariach prawniczych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

1 comment

Fasolka

Nie każdy lubi styl skandynawski, ale to fakt, że wiele fajnych dekoracji i mebli mają, no i że to się świetnie wpisuje w nowoczesne trendy meblarskie. Fajne dekoracje do domu – nie tylko skandynawskie, ale i inne, bardziej „z rozmachem” można znaleźć na dekorii (podrzucam adres jeśli ktoś zaciekawiony: http://www.dekoria.pl/dekoracje-domu.

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.