×

Styl skandynawski – aranżacja domowych wnętrz

Styl skandynawski – aranżacja domowych wnętrz

Czy w najbliższym czasie planujesz generalny remont mieszkania, gdzie pragniesz całkowicie odmienić swój wystrój wnętrz w całym domu? Naszą propozycją na wystrój domowych wnętrz będzie ten, zaprojektowany z nurtem skandynawskiego klimatu. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować domowe pomieszczenia, aby uzyskać zimowy, skandynawski styl.  Aby dowiedzieć się wszystkiego, o czym powinniśmy pamiętać, urządzając nasze wnętrza w stylu skandynawskim, serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu do samego końca.

Przestrzenność

Aby stworzyć pomieszczenia w stylu skandynawskim, muszą być one duże oraz przestrzenne. Modne oraz pożądane pomieszczenia w nowoczesnych domach to te, stwarzające wolne przestrzenie, gdzie bez użycia dodatkowych ścian łączy się na przykład kuchnię z salonem. W ten sposób stworzymy przestrzeń, w której znajdziemy dwa różne zastosowania. Poza tym dzięki takiemu rozwiązaniu wraz z całą rodziną możemy przebywać w jednym pokoju podczas przyrządzania dań, jak i oglądania seriali, czy filmów.

Praktyczność

Wszystko to, co ma się znaleźć w skandynawskich wnętrzach to to, co będzie praktyczne oraz użyteczne. Mamy tu na myśli ciekawe rozwiązania dla szaf, w których pomieścimy więcej rzeczy, niż faktycznie moglibyśmy pomieścić. Mile widziane są również stoły z rozkładanym blatem, które dzięki dodaniu dodatkowego blatu są wstanie pomieścić dwa razy więcej gości. Artykuły oraz meble mają służyć w codziennym życiu, nie tylko stanowić piękną prezentację oraz ozdobę dla wnętrz.

Surowy charakter przełamany ciepłymi dodatkami

Co powinno składać się na styl wzięty prosto z zimnych krajów z Północy? Zdecydowanie powinniśmy pamiętać o odpowiedniej kolorystyce ścian, jak i dodatków. Najlepiej sprawdzą się najmodniejsze kolory zimy jak zimna biel, szarość oraz beż, które swoimi jasnymi odcieniami optycznie powiększą pomieszczenia. Aby w naszym domu nie panował nieustanny chłód bijący od pokojowych ścian, warto przełamać je naturalnymi surowcami, jak drewno czy cegła.

Naturalne materiały

Na wystrój skandynawskich wnętrz składają się również naturalne materiały jak len, wełna czy bawełna. Aby pomieszczenie nabrało domowego klimatu oraz przyjemnego ciepła, dywany oraz ciepłe koce rozłożone na sofie to strzał w dziesiątkę. Mile widziane są również przeróżne kształty oraz wzory, które znajdą się na wybranych dodatkach. Poduszki pokryte geometrycznymi motywami oraz te, które posiadają przyjemny materiał, najlepiej wykonany ze sztucznego włosia będą modnym oraz domowym dodatkiem do salonu rodzinnego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.