×

W jaki sposób oszczędzić na wyposażeniu lokalu? Zainwestować w używany sprzęt gastronomiczny!

W jaki sposób oszczędzić na wyposażeniu lokalu? Zainwestować w używany sprzęt gastronomiczny!

Decyzja o otwarciu restauracji lub kawiarni dojrzewa zazwyczaj w głowie założyciela przez długi czas. Nie jest to zaskoczeniem, w końcu wiąże się to z koniecznością załatwienia odpowiednich pozwoleń, uzyskania koncepcji, stworzenia projektu wyposażenia wnętrza czy aranżacji poszczególnych pomieszczeń.

Całe przedsięwzięcie pochłania bardzo duże ilości pieniędzy – oczywiście, jeśli chcemy, aby wszystko wyglądało profesjonalnie i takie w rzeczywistości było. Początkujący przedsiębiorcy gastronomiczni nie zawsze posiadają świadomość kosztów, które związane są z „wejściem w branżę”. A jest ich sporo.

Podstawa – wyposażenie

Aranżacja lokalu gastronomicznego wiąże się z koniecznością stworzenia odpowiedniego zaplecza, w skład którego wchodzą niezbędne sprzęty RTV i AGD. Oprócz tego bardzo ważne jest zaprojektowanie przyjaznego wnętrza, które zachęcać będzie do pozostania w lokalu i skorzystania z jego dobrodziejstw.

Jedną z dróg do optymalizacji kosztów związanych z otwarciem restauracji, baru czy kawiarni jest zakup używanego sprzętu gastronomicznego. Używane sprzęty są niemal zawsze tańsze niż nowe, a ich jakość zazwyczaj nie odbiega znacząco od nowych modeli. Podstawowym założeniem przed zakupem jest rzetelne sprawdzenie ich stanu technicznego i przetestowanie ich w warunkach pracy.

Używany sprzęt gastronomiczny – gdzie znaleźć?

Przede wszystkim warto śledzić wszelkiego rodzaju ogłoszenia, które pojawiają się na internetowych serwisach aukcyjnych, takich jak OLX, Allegro czy Sprzedajemy. Przy regularnym śledzeniu możemy znaleźć tzw. perełki, czyli używany sprzęt gastronomiczny w dobrym stanie i korzystnej cenie.

Używany sprzęt gastronomiczny znaleźć możemy także w lokalnych komisach, których niewątpliwą zaletą jest oferta gwarancji rozruchowej na okres od dwóch tygodni do pół roku. Warto także skierować się do właścicieli lokali gastronomicznych pracujących w naszej okolicy, czy nie posiadają mebli, czy urządzeń na sprzedaż.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.