×

Zadbaj profesjonalnie o mieszkanie

Zadbaj profesjonalnie o mieszkanie

farby-wewnetrzneWiele osób nazywa siebie „złotymi rączkami”, gdyż potrafią zrobić w domu praktycznie wszystko – od naprawienia cieknącego kranu, aż po budowę nowej ścianki działowej.

Istnieją w tej grupie osoby, które faktycznie to potrafią, jednakże bardzo dużo jest również takich, którzy w rzeczywistości mają problem z wkręceniem żarówki. Nie chodzi tutaj o to, aby kogokolwiek krytykować, ale zdać sobie sprawę z tego, że nie zawsze warto oszczędzać na fachowcach.

Przykładem mogą być gładzie, czyli wypełniacze nakładane na tynki, które w dzisiejszych czasach są już podstawą remontu pomieszczeń. Praktycznie każdy remont w mieszkaniu wymaga odświeżenia ścian, a więc zastosowania gładzi. Zanim jednak przejdziemy do pracy, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie – czy posiadam wystarczająco dużo umiejętności, aby zrobić to samemu? Powyższe pytanie jest bardzo ważne z punktu widzenia remontu, gdyż źle położona gładź może dać dużo gorszy efekt niż tynki wewnętrzne, które wcześniej skuliśmy. Wielokrotnie zdarza się tak, że po złym nałożeniu gładzi, pomieszczenie wyglądało jakby nie było w ogóle remontowane. Nakładanie gładzi jest niemalże sztuką, z którą doskonale radzą sobie wyspecjalizowani fachowcy. Skoro jesteśmy przy temacie gładzi, to warto poznać dwie metody, które służą do ich nakładania – ręczną oraz mechaniczną. Ta druga opcja jest tańsza, a wszystko zależy od powierzchni, na której będą pracować fachowcy. Ścianę należy zagruntować zarówno przed, jak i po nakładaniu gładzi. Warto również patrzyć fachowcom na ręce, gdyż niekiedy może im brakować odpowiedniego przeszkolenia w budowlanym fachu. Na samym końcu są dopiero farby wewnętrzne, które nadają pomieszczeniu swoistą „duszę”.

Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy faktycznie lepszym rozwiązaniem będzie oszczędzanie na rzeczach, w których nie mamy doświadczenia? Odpowiedź jest prosta – nie warto. Źle położona gładź charakteryzuje się nie tylko nierównościami, ale również zarysowaniami. Farba nałożona na taką ścianę jeszcze bardziej pokaże wszystkie ubytki i błędy. Trzeba też wiedzieć, że jeżeli cała powierzchnia ściany jest nierówna, to uzupełnianie miejscowe zupełnie nic nie da – cała praca pójdzie na marne. Remontujmy świadomie i odpowiedzialnie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.