×

Lampy do pokoju dziecięcego

Lampy do pokoju dziecięcego

lampaUrządzanie pokoju dla naszego dziecka wymaga nie tylko pewnego nakładu pieniędzy, ale również pomysłowości. Jednym z istotnych elementów będzie oświetlenie. W przypadku młodszych dzieci nie powinno być ono szczególnie ostre, tak, by leżący w kołysce maluch nie był oślepiany za każdym razem, gdy troskliwa mama wkroczy do pokoju, by sprawdzić, co z jej maleństwem.

Jeśli natomiast chodzi o szkolne dzieci, to oświetlenie powinno być nieco bardziej intensywne, żeby wzrok czytającego dziecka nie był narażony na jakiekolwiek uszkodzenia. Mogłoby się wydawać, że wszystko zależy tutaj od mocy żarówek.

Otóż, nic bardziej mylnego!

Wiele bowiem zależy również od samej lampy. Tradycyjne lampy wiszące oraz stojące będą z pewnością rzucały więcej światła, niż te wymyślne, których żarówka zazwyczaj jest szczelnie zasłonięta. Jeśli zatem kupujemy lampę do pokoju dziecka, powinniśmy zastanowić się, czy na pewno dobrym wyborem będzie kierowanie się interesującym designem i zabawnym kształtem.

W przypadku młodszych dzieci możemy zwrócić uwagę na przykład na kolorowe, drewniane lampy dziecięce w kształcie helikopterów, motocykli, ważek, rybek, domków i wielu innych. Najpierw jednak powinniśmy zastanowić się, czego tak naprawdę szukamy. Jeśli poszukujemy dobrego, ale dodatkowego źródła oświetlenia, a przy tym ciekawej dekoracji, to naszej uwadze nie powinny umknąć kinkiety. Lampki naścienne stworzone z myślą o najmłodszych przypominać będą kolorowe zwierzątka i bajkowe postacie. Doskonałym uzupełnieniem dla pokoju trochę starszego dziecka są regulowane kinkiety posiadające formę ściennych reflektorów. Kolorowy kinkiet to jedna z tych lamp dziecięcych, które nie tylko okazują się praktyczne, ale również podobają się właścicielom pokoi, czyli dzieciom.

W pokoju dziecka nie powinno zabraknąć także lampy wiszącej, która posłuży jako główne źródło światła. Ów lampy często mają kształty zabawek, dzięki nim można zaprojektować na przykład pokój księżniczki lub małego sportowca (lampa w kształcie piłki). Innym rodzajem lamp dziecięcych są listwy, które rozjaśnią pokój, nadadzą mu ciepłego i przyjaznego klimatu, a jednocześnie nie zajmą zbyt dużo miejsca. Powinniśmy zwrócić także uwagę na lampy biurkowe, które będą niezbędne, gdy nasze dziecko zacznie chodzić do szkoły oraz lampki nocne. Te dwa dodatkowe źródła światła również odnajdziemy w ciekawych wzorach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.